writing-828911_1280

Praca kierunki inwestycji i zarobki

Rok 2020 będzie owocował wzrostem zarobków pracowników sektora BSS na poziomie okolo 15-25% niz w 2019r. Na tym samym poziomie wzrosną wynagrodzenia specjalistów od bankowości , rekruterów, telemarketerów po za wynagrodzeniem firmy oferują rożne beneficjenty : karty sportowe , lekarz prywatny , integracja pracowników , organizacja wyjazdów dla dzieci w trakcie wakacje i opieka nad nimi lub dofinansowania do obozów , podarunki dla pracowników i dzieci na swieta .

Sektor centrów usług wspólnych to jeden z największych pracodawców w europie wschodniej, ale wschodzcym rynkiem tych uslug jest rynek Wspolnoty Niepodleglych Panstw, uslugi wynagrodzenia sa nizsze niz w Uniii Europejskiej koszty prowadzenia dzialności równiez wyksztalcenie mlodych ludzi w tamtych krajach nie odbiega od wyksztalcenia zdobytego w panstwach UE. Więc naturalnym wydaje się pozyskiwanie pracownikow z tamtego rejonu lub otwieranie oddzialow firmy w tamtych krajach, zaleta rowniez mlodych ludzi z dawnego bloku pod-sowieckiego jest duza ilosc mlodych ludzi z wyksztalceniem technicznym takim jak informatyk i inne , w sektorze trzeba zwrócić uwagę na ważny aspekt pracy wynagrodzenia za znajomosc jezykow obcych. Mowimy tutaj o językach  wszystkich z wyłączeniem angielskiego , ktory uważany jest za podstawowy język komunikacji. W zależności od znajomosci dodatkowego jezyka wynagrodzenie moze byc większe nawet od 60 do 90% . Pozyskując pracownikow z tamtych rejonów większość młodych ludzi zna hiszpański , francuski ojczysty ich jezyk rosyjski i angielski. Wiec naturalnym wydaje sie byc kierunek rozwoju BSS na wschod Europy i do Azji.

Firmy , które zdecydują sie na otwarcie tam oddzialow i przesuwanie pracownikow na dany czas miedzy swoimi filiami w roznych krajach beda przodować w usluchach BSS, jest to tym bardziej słuszny kierunek rozwoju ze wzgledow na robotyzacje uslug a osoby z tamtych krajow juz posiadaja wykształcenie w tym zakresie , co ulatwi firmie wprowadzanie nowoczesnych rozwiazan .

Ważnym aspektem dla pracownika jest atmosfera w pracy i możliwość wykonywania jej czasami z domu ( np w trakcie chory dziecka ) , programy budujace przynaleznosc do firmy , wyskoie standardy moralne i etyczne , otwartosc na propozycje pracownikow. Wszystko opiera sie o  czlowieka lidera w jaki sposob zarzadza ludzmi.

Z danych swiatowych wynika ze skrocenia tygodnia pracy do 4 dni daje lepsze rezultaty niz tydzien pracy 5 dniowy i tu znowu nalezy zwrocic uwage na lidera czyli czlowieka i organizacje zarządzaniem czasem pracy.

Znaczenie ma rowniez mozliwosc szybkiego dotarcia do miejsca pracy i standar biura

Komentuj

Twój e-mail nie zostanie opublikowany