Welding Robot

Robotyzacja

W duzej części europy w ostatnich latach można zaobserwować robotyzacje produkcji i usług , a co za tym następuje to zmniejszenie liczby miejsc pracy ale zarazem powstają nowe miejsca pracy i nowe zawody , które jeszcze niedawno nie były przyjmowane przez pracowników jako realne.

Np robotyzacja automatyzacja usług księgowych , bardzo często zdarza się tak ze pracodawca nie informuje o takim projekcie , który jest stopniowo wdrażany w firmie. Pociąga to za sobą strach pracowników szybkie decyzje na przekształcenie sie na inny zawód nie mając wykształcenia kierunkowego w danym zakresie nie jest to dobra sytuacja dla pracodawcy . Takie sytuacje maja szczególnie miejsce w sektorach biznesowych gdzie znajomość języka obcego jest ważniejsza niz umiejętności „manualne” , ludzie nie chcą zostać bez pracy . Takie sytuacje dotyczą szczególnie osoby z nisz czego szczebla w firmie . Takie podejście polityki firmy może byc celowe , która godzi sie na duza rotacje pracowników ale zarazem firma musi brać pod uwagę utratę takiego pracownika  którego chciałaby zatrzymać u siebie. Robotyzacja jest nieuniknionym procesem w obecnym świecie w takim przypadku jak zachodzi zmiana profilu stanowiska i firmy zamiast szukać księgowych pomocy księgowych zaczynają szukać analityków , którzy wspierają pomagają robotyzacje procesu.

Identyczne procesy zachodzą w firmach produkcyjnych np w automotiv.

Procesy robotyzacji wymuszają na ludziach zdobywanie nowych umiejętności lub poszerzanie juz zdobytych tak żeby dostosować sie do wymogów obecnych trendów światowych.

Image 0

Komentuj

Twój e-mail nie zostanie opublikowany